از زایمان مردم کف زمین تا روانپریشی ملت توسط ائمه جمعه/ مسئولان، ادبیات خود را اصلاح کنند

اختصاصی/ گروه سیاسی تاثیر – این روزها در حالی عملکرد محمد قوچانی، سردبیر نشریه صدا، به خاطر مطلب طنز توهین آمیز منتشر شده در شماره اخیر این نشریه، زیر سوال رفته که مدتی است قوه شنیداری ملت ایران به توهین و تخریب عادت کرده. روزشمار دفتر خاطرات دولت یازدهم، برگ زرینی همچون به جهنم فراخواندن […]

8ohspx68
اختصاصی/ گروه سیاسی تاثیر این روزها در حالی عملکرد محمد قوچانی، سردبیر نشریه صدا، به خاطر مطلب طنز توهین آمیز منتشر شده در شماره اخیر این نشریه، زیر سوال رفته که مدتی است قوه شنیداری ملت ایران به توهین و تخریب عادت کرده. روزشمار دفتر خاطرات دولت یازدهم، برگ زرینی همچون به جهنم فراخواندن منتقدان توسط رییس جمهور  را در خود ثبت کرده و سایر ارکان دولت نیز کوشیدند به سهم خود از این قافله عقب نمانند.
البته این سبک بیانات تهکم آمیز فقط خاص این دولت و مردانش نیست، پیش از این دولت هم  بوده و در حال حاضر نیز برخی از چهره های منسوب به جریان اصولگرایی  با برخی اقوال شتاب زده و شاذ، مخاطب را انگشت به دهان می گذارند!
عقل سلیم حکم می کند که انسان بالغ از گذشته پند گیرد و نواقص را مرتفع سازد، نه آنکه بی تغییر بر روال سابق همت گمارد و هربار ابعادی جدید از زوایای پنهان شخصیتی خود را به نمایش بگذارد.
مرداد ۹۵ بود که قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت اعتدال در اظهار نظری جالب توجه که انعکاس بسیار گسترده ای نیز در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشت، مدعی شد: “مردم پیش از دولت یازدهم کف زمین زایمان می‌کردند”
امروز نیز خبری در رسانه ها منعکس شد که بار دیگر جماعتی را در بهت و حیرت فرو برد. قاضی زاده در  سی و سومین کنگره انجمن علمی روانپزشکی ایران اظهار داشت: خودشیفتگی مسئولان کار دست مردم می‌دهد در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد مثلاً‌ یکی سردار علم بوده، نوحه می‌خواند و رئیس‌جمهور و مسئولان را زیر سؤال می‌برد دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند؛ یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد. 
ایشان افزود: امیدوارم سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد زحمات شما روانپزشکان را زیاد نکند و اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهد،‌ تهمت نزنند، اضطراب را تحمیل نکنند و اگر آبی برای شما  نمی آورند کوزه را هم نشکنند تا شاهد کاهش اختلالات روانپزشکی باشیم.
با هر منطقی هم که این سخنان سنجیده شود، ایهام و کژتابی در آن موج می زند . آنگاه که مسئولین سنجیده سخن نگویند، از رسانه ها که آینه تمام نمای اوضاع یک کشورند چگونه می توان انتظار گزیده گویی و با وزانت قلم زدن را داشت؟!
انتهای پیام/
برچسب ها: ,