‌هنگام جشن‌های ۲۵۰۰ ساله آیت‌الله خامنه‌ای کجا بودند؟

اینستاگرام دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای نوشت: بیستم مهرماه ۱۳۵۰ آغاز جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی بود، با حتمی شدن برگزاری این جشن در مهر ماه، موضع‌گیری‌های مختلفی در سطح جامعه پدید آمد. باید گفت ساواک در تحمیل سکوت و سکون به آن بخش از جامعه که امکان تحرک علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله […]

552usjmp
اینستاگرام دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای نوشت: بیستم مهرماه ۱۳۵۰ آغاز جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی بود، با حتمی شدن برگزاری این جشن در مهر ماه، موضع‌گیری‌های مختلفی در سطح جامعه پدید آمد.

باید گفت ساواک در تحمیل سکوت و سکون به آن بخش از جامعه که امکان تحرک علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را داشتند، موفق بود. آن روز صبح وقتی پادشاهان، رؤسای جمهور، نخست‌وزیران وزرای خارجه ۶۸ کشور جهان، صبحانه خود را با تخم بلدرچین و خاویار ایرانی شروع کردند، آقای خامنه‌ای شانزدهمین روز حبس خود را می‌گذراند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره شکنجه‌هایی که همزمان با برگزاری جشنها می‌شدند می‌گویند: «در طول مدت شکنجه، یکی از آنها [شکنجه‌گران] بالای سرم می‌آمد و از من می‌خواست تا از فلان کس یا از نهضت اسلامی بیزاری جویم. من قبول نمی‌کردم و آنها هم آنقدر مرا می‌زدند تا بی‌هوش می‌شدم.»

شرح اسم: ۱۳۹۱، ص۴۴۳ و ۴۴۵

برچسب ها: