تاریخ: ۵:۳۷ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
گمانه زنی ؛ ایران – عربستان همچنان در کشور بی طرف!

گزارش ها نشان می دهد که بازی های میان ایران و عربستان همچنان در زمین بی طرف برگزار خواهد شد ، اتفاقی که به هیچ وجه خوشایند فوتبال ایران نیست. به گزارش عصرایران ، منابع خبری از نتیجه نه چندان مناسب جلسه روز پنج شنبه کمیته مسابقات خبر می دهند. جلسه ای که روز پنج […]

g3j04cub
گزارش ها نشان می دهد که بازی های میان ایران و عربستان همچنان در زمین بی طرف برگزار خواهد شد ، اتفاقی که به هیچ وجه خوشایند فوتبال ایران نیست.
به گزارش عصرایران ، منابع خبری از نتیجه نه چندان مناسب جلسه روز پنج شنبه کمیته مسابقات خبر می دهند.
جلسه ای که روز پنج شنبه برگزار شده و اسدی از فدراسیون فوتبال ایران به عنوان نماینده در کمیته مسابقات حاضر بوده اما ظاهرا به اتفاق رخ داده تسلط کامل ندارد و به همین دلیل خبر به صورت گمانه زنی منتشر شده است. سایت ورزش ۳ در این موردگزارش داده که جلسه به نتیجه ای رسیده که همچنان بازیهای ایران و عربستان در زمین بی طرف برگزار خواهد شد.
براساس این گزارش ، روز پنجشنبه جلسه کمیته برگزاری مسابقات جام باشگاه های آسیا در امارات برگزار شد. در پایان این جلسه که اسدی، دبیر فدراسیون فوتبال حضور داشت، بیانیه ای منتشر شد که در این بیانیه به برگزاری بازی میان برخی تیم ها در زمین های بی طرف نیز اشاره شده است که با توجه به این موضوع به نظر می رسد همچنان دیدار باشگاه های ایرانی و عربستانی در کشوری بی طرف برگزار خواهد شد.
در این بیانیه آمده است: «با توجه به مشکلاتی که بین بعضی اعضای AFC وجود دارد، بعضی از بازی‌ها باید در زمینی بی طرف برگزار شود. همین موضوع باعث شده تا انتخاب های لحظه آخری زمین‌ها، مشکلاتی را برای تامین امنیت و همچنین صدور ویزا ایجاد کند.»
به همین دلیل فدراسیون فوتبال آسیا از کشورهایی که بازی آنها در زمین بی طرف برگزار خواهد شده خواسته تا ۳ ماه قبل از شروع مسابقات، کشورهای میزبان خود را معرفی کنند؛ بنابراین برای کمک به برگزارکنندگان رقابت‌ها، کمیته قانون‌گذاری قانونی وضع کرده که طی آن تیم‌هایی که خواهان برگزاری بازی‌ها در زمینی بی طرف هستند، حداقل ۳ ماه قبل از برگزاری بازی، زمین را مشخص کنند و دو ماه قبل از برگزاری بازی، تمامی مدارک مورد نیاز دو طرف ارسال شود تا از بروز مشکلاتی نظیر عدم صدور ویزا جلوگیری شود.
با توجه به برطرف نشدن اختلافات میان ایران و عربستان در سال گذشته به نظر می رسد همچنان دیدارهای میان باشگاه های این دو کشور در فصل جدید جام باشگاه های آسیا نیز در زمین بی طرف برگزار خواهد شد و باشگاه های استقلال خوزستان، پرسپولیس، ذوب آهن و البته استقلال تهران باید نسبت به معرفی کشور میزبان بازی های خود، اقدام کنند.
البته هنوز در این مورد نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال ارسال نشده و بعد از تعطیلات پایان هفته (روزهای شنبه و یکشنبه) این موضوع از سوی فدراسیون فوتبال به صورت رسمی ارائه خواهد شد.
برچسب ها: ,