تاریخ: ۱۱:۲۳ :: ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
مبادا نام دکتر حشمت فراموش شود!

 روابط عمومی سازمان حج و زیارت گیلان به نقل از مدیر این سازمان از تغییر نام چهارراه شهید دکتر حشمت به نام شهدای منا خبر داد. وی افزود: این اقدام در راستای زنده نگاه داشتن یاد شهدای مظلوم منا و ارج نهادن به مقام شامخ آنها در رشت انجام شده است. مطمئناً این اقدام شورای […]

pkca74hb

 روابط عمومی سازمان حج و زیارت گیلان به نقل از مدیر این سازمان از تغییر نام چهارراه شهید دکتر حشمت به نام شهدای منا خبر داد.

وی افزود: این اقدام در راستای زنده نگاه داشتن یاد شهدای مظلوم منا و ارج نهادن به مقام شامخ آنها در رشت انجام شده است.

مطمئناً این اقدام شورای شهر رشت شایسته تقدیر و در خور تحسین است اما آن چه که ممکن است در این بین مغفول مانده باشد، لزوم زنده نگه داشتن نام دکتر شهید حشمت در شهر محل شهادت وی است.

بی تردید نهضت جنگل و شهدای گرانقدرش از جایگاه رفیعی برخوردار بوده و حالا که شورای شهر رشت نام یکی از اصلی ترین میادین شهر رشت را مزین به یاد شهدای منا کرده است، می بایست میدان دیگری در سطح شهر رشت مجددا به نام شهید دکتر حشمت نامگذاری گردد.

گفتنی است دکتر حشمت از یاران روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی بوده است که در روز چهاردهم اردیبهشت سال ۱۲۹۸ شمسی برابر با یازدهم شعبان ۱۳۳۷ قمری و دوم ماه مه ۱۹۱۹ میلادی درگذشت.

پیکر او را کاس آقا حسام معروف به خیاط که از آزادیخواهان قدیمی مقیم رشت بود تحویل گرفت و در گورستان محله چله‌خانه به خاک سپرد.

برچسب ها: