گروه: یادداشت
تاریخ: ۴:۴۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
قلم سردبیر/ کودکی در لباس آموزگار برای اهالی سینما

  گروه فرهنگی/ سید جعفر منصوری – مدتها بود که نسبت به سینمای ایران نا امید شده بودم، چرا سینمایی که در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی آن همه فعالیت  کرد و همه ساله در جشنواره فجر به بهترین های خود سیمرغ بلورین هدیه میداد، اما چندی است به حالت اغما رفته و از روزهای اوج […]

 
گروه فرهنگی/ سید جعفر منصوری – مدتها بود که نسبت به سینمای ایران نا امید شده بودم، چرا سینمایی که در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی آن همه فعالیت  کرد و همه ساله در جشنواره فجر به بهترین های خود سیمرغ بلورین هدیه میداد، اما چندی است به حالت اغما رفته و از روزهای اوج و اهداف متعالی خویش دور شده؟

در جشنواره فیلم فجر ۳۵ در میان آنهمه موهای بر باد رفته و چهره های بزک کرده که هر کدام الگو برداری شده از یک هنرپیشه غربی است، تنها یک صحنه بود که توجه بسیاری از بینندگان را بر انگیخت و آنهم دخترکی معصوم و با حجاب بود.

امروز حضور یک چهره مذهبی به همراه دختری کوچک و خردسال اما با حجاب بیانگر آغاز فصل جدیدی برای سینمای ایران است، سینمایی که اکنون پس از دیدن این صحنه زیبا میتوان به آینده آن امیدوار بود.

مائده سادات رضوی نه تنها در نقش فرزند یکی از اهالی سینما بلکه در نقش یک آموزگار برای کسانی بر روی صحنه رفت که سالهاست اعتقاد، عفاف، حیا، شخصیت و همه دارایی هایشان به واسطه حس های روشنفکری و تفکراتی غرب پرستانه بر باد رفته است.