فیلم یتیم‌خانه ایران واقعه مهم تاریخی حذف شده از کتب و دروس دانشگاهی را تبیین کرده است

حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در کانال شخصی خود از فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» تجلیل کرد و دانشجویان را به دیدن آن دعوت نمود. در این پیام آمده است: اگر سینمای ایران پس از انقلاب ، هر سال فقط یک فیلم مانند یتیم خانه ایران داشت، اکنون دستمان برای تبیین حقایق […]

f4az46am
حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در کانال شخصی خود از فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» تجلیل کرد و دانشجویان را به دیدن آن دعوت نمود.

در این پیام آمده است: اگر سینمای ایران پس از انقلاب ، هر سال فقط یک فیلم مانند یتیم خانه ایران داشت، اکنون دستمان برای تبیین حقایق برای نسل جدید بیش از این باز بود. دانشجویان را به دیدن این فیلم دعوت می‌کنم.

در ادامه تاکید شده است: فیلم یتیم‌خانه ایران، ساخته آقای ابوالقاسم طالبی این روزها روی پرده سینماست و در برخی دانشگاه های کشور هم اکران شده است، فیلم توانسته به خوبی یک واقعه مهم تاریخی حذف شده از کتب و دروس دانشگاهی یعنی قحطی بزرگی که منجر به کشته شدن بسیاری از مردم کشورمان شد را به نمایش گذارد و نقش استعمار پیر انگلیس را به خوبی تبیین کند، و همراه با روایت تاریخی درس‌هایی هم برای امروز داشته باشد و چهره خبیث و خائن انگلیس را به مخاطب نمایش دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: بازی‌های خوب آقایان نورایی و دهقان و کارگردانی خوب اثر آنجایی بیشتر جلوه می‌کند که فیلم دست روی موضوعی کلیدی و مهم گذاشته و اگر سینمای ایران در این سی و هفت سال پس از انقلاب ، هر سال فقط یک فیلم مانند یتیم خانه ایران داشت، اکنون دستمان برای تبیین حقایق برای نسل جدید بیش از این باز بود.

محمدیان در پایان بیان داشت: جا دارد از زحمات کارگردان و سایر عوامل فیلم که به موضوع استکبار ستیزی و شناخت استعمار در این وانفسای فرهنگ و سیاست پرداخته اند، تشکر و قدردانی کنم و دانشجویان عزیز را به دیدن این فیلم دعوت کنم./فارس

انتهای پیام/

 

برچسب ها: