تاریخ: ۶:۰۲ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
عجیب ترین مادران جهان! از دختری ۵ ساله تا …

در میان عجیب ترین های دنیا هستند، مادرانی كه به خاطر ویژگی های خاص خود یا كودكشان، مورد توجه همگان قرار گرفته اند كه در اینجا به برخی از آنها اشاره می كنیم. ۱- مادر بیشترین قل های زنده مانده در یك زایمان (۸ قلو) نادیا سلیمان كه در رسانه ها اكتا مام (مادر هشت […]

c8f10axh
در میان عجیب ترین های دنیا هستند، مادرانی كه به خاطر ویژگی های خاص خود یا كودكشان، مورد توجه همگان قرار گرفته اند كه در اینجا به برخی از آنها اشاره می كنیم.
۱- مادر بیشترین قل های زنده مانده در یك زایمان (۸ قلو)
نادیا سلیمان كه در رسانه ها اكتا مام (مادر هشت تایی) معروف شد، كودكان خود را در ژانویه ۲۰۰۹ به دنیا آورد. نادیا پیش از این هشت نوزاد، مادر شش كودك دیگر نیز بوده است.
۲- جوانترین مادر دنیا
لینا مدین مادر ۵ ساله اهل پرو به عنوان جوانترین مادر در تاریخ پزشكی شناخته شده است. پدر و مادرش او را به علت برآمدگی غیر طبیعی شكم به بیمارستان برده و در كمال تعجب متوجه شدند كه كودكشان ۸ ماهه باردار است. حدود یك ماه بعد در ۱۴ می ۱۹۳۹ لینا صاحب فرزند پسری با وزن ۲/۷كیلوگرم شد.
نام كودك را به خاطر دكتری كه به لین كمك كرده بود، جرالدو گذاشتند. جرالدوی كوچك تا سالها فكر می كرد لینا خواهر اوست نه مادرش.
۳- پیرترین مادر دنیا كه برای اولین بار در سن ۷۰ سالگی صاحب فرزند شد.
دوی لوهان پس از حدود ۴۰ سال انتظار در سن ۷۰ سالگی و در نوامبر ۲۰۰۸ كودك خود را به دنیا آورد. او در آن زمان اعلام كرد كه می خواهد حدود ۳ سال كودكش را تنها از شیر خود تغذیه كند.
۴- مادر بیشترین فرزند (۶۹ كودك)
براساس عنوان ثبت شده در كتاب ركوردهای گینس، این ركورد متعلق به یك زن روستایی اهل روسیه است كه در ۲۷ زایمان صاحب ۶۹ كودك شد. وی صاحب ۱۶ دوقلو، ۷ سه قلو و ۴ چهارقلو شده است. علاوه بر این؛ ركورد بیشترین فرزند بدنیا آمده كه دوقلو یا سه قلو نباشند، متعلق به لیویا ایوانز ۴۴ است كه طی ۱۸ زایمان، صاحب ۱۸ فرزند شده است.
۵- اولین پدری كه مادر شد!
توماس بیتی كه با تائید پزشكان و طی اعمال جراحی متعدد جنسیت خود را تغییر داده بود، پس از اطلاع از عدم توانایی همسرش نانسی برای بچه دار شدن، خود تصمیم به بچه دار شدن گرفت و صاحب یك نوزاد دختر شد.
۶- پیرترین مادر دوقلوها (۷۰ ساله)
امكاری پانوار كه مصمم به پسردار شدن بود، در سن ۷۰ سالگی صاحب یك دوقلوی نارس، اما به طور كلی سالم می شود كه یكی دختر و یك پسر بوده است. ایران ناز، امكاری زمانی كه دوقلوها را بدنیا آورد، صاحب دو دختر بزرگ شوهركرده و ۵ نوه بود.
۷- كوتاه ترین مادر دنیا با قد ۷۱ سانتی متر
كوتاه قدترین مادر دنیا با وجود اخطار و هشدار پزشكان مبنی بر خطرناك بودن بارداری برای زندگی اش، سومین كودك خود را به دنیا آورده است. استیسی هرالد ۳۵ ساله كه از كودكی از نوعی بیماری مربوط به نارسایی رشد رنج می برد، با وجود مخالفت های پزشكی، نوزادانی بدنیا آورده كه هركدام در زمان تولد نصف قد او را داشته اند.
۸- مادر كم وزن ترین نوزاد زنده دنیا با وزن ۵۶۷ گرم
مه جبین شیخ نوزاد بسیار كوچك خود را در سال ۲۰۰۴ با وزن ۵۶۷ گرم و قد تنها ۲۵ سانتی متر بدنیا آورد. این كودك هم اكنون در سلامت كامل بسر می برد.
۹- مادری با طولانی ترین فاصله بین فرزندانش (۴۱ سال)
الیزابت آن بوتل صاحب دو فرزند است. یك دختر كه در سال ۱۹۵۶ زمانی كه او ۱۹ سال داشته بدنیا آمده و دیگری پسری است كه در سال ۱۹۹۷ در ۶۰ سالگی او بدنیا آمده است.
ایران ناز

جذاب ترین اخبار روز ایران و جهان را اینجا ببینید:

واکنش بهنوش طباطبایی به خبر جدایی‌اش از مهدی پاکدل
جزئیاتی از ازدواج امیرعلی نبویان با مدیر شرکت و همسرش بهار نوروزپور!دختری که سرطان را به زانو در اورد
این گیاه شما را وادار به خودکشی می‎کند!+ عکس
۱۲ بازیگر از بازیگرانی که به جم رفته بودند، به کشور بازگشتند
زمان قطع یارانه‌ها اعلام شد
گفتگوی جذاب و خواندنی با عضو ایرانی داعش!
تصاویر/ چای فروشی که مدل شد
راز شیمون پرز دربارۀ ایران پس از مرگش فاش شد
چگونه بفهمیم اکانت شبکه اجتماعی ما هک شده است
مدل موی نوزادی که همه را شگفت زده کرد+ تصاویر