شورای امنیت قطعنامه ضد شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی را تصویب کرد

شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه پیشنهادی مصر علیه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی رای مثبت داد. این قطعنامه با ۱۴ رأی موافق و یک رأی ممتنع به تصویب رسید. آمریکا تنها عضو شورای امنیت بود که به طرح پیشنهادی مصر رأی ممتنع داد. شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه پیشنهادی […]

شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه پیشنهادی مصر علیه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی رای مثبت داد.
این قطعنامه با ۱۴ رأی موافق و یک رأی ممتنع به تصویب رسید. آمریکا تنها عضو شورای امنیت بود که به طرح پیشنهادی مصر رأی ممتنع داد.
شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه پیشنهادی مصر علیه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی رای مثبت داد.
 رژیم صهیونیستی درتلاش برای جلوگیری از تصویب قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل علیه شهرک‌سازی اسرائیل در سرزمین‌های اشغال‌شده اعمال فشار رئیس جمهور منتخب امریکا را خواستار شده است.
این درخواست در حالی است که گفته می‌شود دولت باراک اوباما، به‌رغم سیاست دیرینۀ آمریکا در وتوی هرگونه قطعنامه ضد اسرائیلی در شورای امنیت سازمان ملل، قصد دارد در روند تصویب قطعنامه پیشنهادی مصر، مانع‌تراشی نکند.
رأی‌گیری پیش‌نویس پیشنهادی مصری‌ها برای محکومیت شهرک‌سازی رژیم اسرائیل در شورای امنیت سازمان ملل ابتدا قرار بود روز پنج شنبه صورت گیرد؛ اما مصر اعلام کرد که این رأی‌‌گیری به تعویق افتاده است.
 نیوزلند، ونزوئلا، مالزی و سنگال روز جمعه با تعیین ضرب‌الاجل، از مصر خواستند در ارتباط با پیشبرد روند رأی‌گیری شورای امنیت درباره پیش‌نویس قطعنامه ضد صهیونیستی، پاسخی مشخص ارائه دهد./فارس
برچسب ها: ,