عضو شورای عالی استان ها:
تاریخ: ۱۱:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
شوراهای کشور باید به جایگاه واقعی خود دست یابند | شهرداران جهت بهره مندی از امکانات بیشتر طرح و برنامه داشته باشند

عضو شورای عالی استانها اظهار داشت: شوراهای کشور باید به جایگاه واقعی خود دست یابند و دولت و مجلس هم باید در محقق شدن این موضوع کمک کنند.

 

نیک نهاد عضو شورای عالی استانها از دیدار با مهندس رستمی قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مهندس افشانی معاون عمران و توسعه امورشهری و روستایی وزارت کشور در ۲۸آذر ماه جاری خبر داد.

وی درباره مفاد این جلسه گفت: در این جلسه درباره مسائل متعددی سخن به میان آمد که یکی از آنها درباره فرجام پسماندها بود.

نیک نهاد افزود: دولت بابت پسماند ۸۰۰۰میلیارد تومان بودجه پیش بینی و به مجلس ارسال کرده است.

عضو شورای عالی استانها اظهار داشت: شوراهای کشور باید به جایگاه واقعی خود دست یابند و دولت و مجلس هم باید در محقق شدن این موضوع کمک کنند.

نیک نهاد با بیان اینکه هماهنگی و همکاری وزارت کشور و شورای عالی استانها میتواند در تحقق اهداف شوراهای کشور در خدمات رسانی به مردم بسیار مفید باشد بیان داشت: ما در دستیابی اهداف شورای عالی استانها از تمام ظرفیتهای خود استفاده میکنیم.

وی افزود: در مورد بودجه شورای عالی و فعال نمودن کمیسیونها و طرح ها و لوایح و کمک به شوراها، قول مساعدت ویژه در افزایش بودجه سال ۹۷ را گرفته ایم تا در آینده ای نزدیک منتخبین دور پنجم شورای عالی بتوانند برنامه محور عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه هزینه کردهای شورای عالی استانها باید مبنا و خروجی داشته باشد،گفت: در این زمینه ما باید به مقامات نظارتی پاسخگو باشیم.

نیک نهاد با تاکید بر اینکه ما آمادگی هر گونه کمک به شهرداری های کشور را داریم اظهار داشت: شهرداران جهت بهره مندی از امکانات بیشتر طرح و برنامه داشته باشند بخصوص جهت درآمد پایدار و ایجاد اماکن گردشگری، طرحهای عمرانی و پسماند، از وام های کم بهره گرفته تا قیر،کمک های نقدی، ماشین آلات مورد نیاز
میتوانیم درخدمت شهرداران باشیم.

عضو شورای عالی استانها اضافه کرد: با توجه به اینکه تمام شهرداریها مهمترین تکیه گاهشان سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور است، اعضای شورای عالی استانها با ایجاد رابطه منطقی و تدبیر میتوانند  اثرات مفیدی در سطح شوراها وشهرداریهای کشور داشته باشند.
نیک نهاد یجاد کارخانه کمپوست بصورت مشارکتی توسط شهرداران استان را یکی از پیشنهادات به معاون وزیر طی این جلسه برشمرد و افزود:  در زمینه طرحهای گردشگری و ایجاد پارکها هم قول مساعد گرفتیم تا از طریق تزریق وام های کم بهره و بلند مدت به شهرداریهاکمک ویژه دریافت کنیم.

انتهای پیام