گروه: یادداشت
تاریخ: ۴:۳۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
شهدای آتش نشان پیشگامان عرصه ایثارند/ نگذاریم عده ای سودجو از حادثه پلاسکو سواستفاده کنند

غلامرضا دولتی تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی ضمن تسلیت و گرامیداشت یادو خاطره شهدای آتش نشان، می نویسد: در حالی که در حادثه غم بار ساختمان پلاسکو، رهبرمعظم انقلاب پیام تسلیت صادر کرده اند، روسای قوا اقدام به صدور پیام تسلیت نموده اند و بسیاری از مسولان نظام در میدان حضور یافته و […]

غلامرضا دولتی تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی ضمن تسلیت و گرامیداشت یادو خاطره شهدای آتش نشان، می نویسد:
در حالی که در حادثه غم بار ساختمان پلاسکو، رهبرمعظم انقلاب پیام تسلیت صادر کرده اند، روسای قوا اقدام به صدور پیام تسلیت نموده اند و بسیاری از مسولان نظام در میدان حضور یافته و شهردار تهران مدیریت میدانی عملیات امداد را بعهده گرفته، جلسات متعدد کمیته بحران تشکیل شده است، صدا وسیما از بدو حادثه با پخش مستقیم حادثه آن را به خبر اول کشور بدل نموده، ائمه جمعه بخشهای مهمی از خطبه های جمعه را به این حادثه اختصاص داده اند و دولت جمهوری اسلامی روز شنبه را عزای عمومی اعلام کرده است.
هرچند احساسات عموم مردم در همدردی با خانواده های معظم و داغدار شهیدان آتش نشان قابل تقدیر و البته قابل انتظار بود اما عده ای در فضای مجازی با فضا سازی نادرست از جمله اعلام سه روز عزای عمومی، بیان کرده اند که سه روز عزای عمومی اعلام کنیم تا حاکمیت بداند که کجا عزای عمومی اعلام کند؟!
این رفتار منافقانه،سوء استفاده از احساسات مردم در شهادت و فداکاری و شهامت آتش نشانانی است که عامل و سرانگشتان نظام و حاکمیت اند درپی شبیه سازی نادرست از این حادثه و فوت بزرگان نظام و تقابل آن و بعضا تقابل غلط شهامت مثال زدنی آتش نشانان با شهیدان مدافع حرم است! درحالیکه آتش نشانان عموما بسیجی و بعضا داوطلب اعزام برای دفاع از حریم اسلام بوده اند.
حاکمیت و مجموعه حاکمیت در مدیریت حادثه همه توان خودرا به صحنه آورده است و ان شاالله با بررسی به موقع علل حادثه، راه را بر حوادث احتمالی آینده خواهد بست.
اما باید مراقب بود تا عده ای شیطان صفت از این حادثه غم بار و در عین حال حماسی تقابل غیرواقعی مردم و حاکمیت را رقم نزنند.
انتهای پیام