تاریخ: ۱۴:۴۶ :: ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
سیاهپوش شدن مجسمه مادر بدتر بود یا بنر تشکر از شهردار یک منطقه به خاطر حضور در مراسم عزاداری سیدالشهدا؟!

گروه اجتماعی تاثیر/ عوام فریبی و چاپلوسی این روزها بازار داغی دارد. آن قدر که هیات مدیره یک شهرک مسکونی به خاطر حضور شهردار فلان منطقه در مراسم عزاداری سیدالشهدا بنرهای عظیم الجثه می زنند برای عرض تشکر و گل از گل شهردار می شکفد! همین چند روز پیش بود که در یک اقدام تحسین […]

3jw24dde
گروه اجتماعی تاثیر/ عوام فریبی و چاپلوسی این روزها بازار داغی دارد. آن قدر که هیات مدیره یک شهرک مسکونی به خاطر حضور شهردار فلان منطقه در مراسم عزاداری سیدالشهدا بنرهای عظیم الجثه می زنند برای عرض تشکر و گل از گل شهردار می شکفد!
همین چند روز پیش بود که در یک اقدام تحسین برانگیز و مردمی، مجسمه مادر رشت به احترام محرم با شکل و شمایلی زیبنده، سیاهپوش شد. حضرات قلم به دست، در باب حقوق شهروندی و احترام به المان های شهرداری متن ها نگاشتند و تقبیح نامه ها منتشر کردند.
این گروه مدعی بودند باید به المان های شهری احترام گذاشت و تغییر و تحول در آن به هیچ عنوان جایز نیست. چرا که از لحاظ بصری نیز تحولات آنی بر دیده مخاطب تاثیرات سو می گذارد و این حق شهروند است که شهر را همان طور که هست درک کند.
اگرچه ما معتقدیم شهر را شهروند می سازد. شهروند یک حکومت اسلامی با براهین علمی و دینی، علاقمند است تا نمادها و نشانه های محرم را در تمامی مظاهر شهر شاهد باشد.
حال تنها سوال ما از آنان که سیاهپوش شدن مجسمه مادر را بد می دانستند این است که بنرهای مکرر برای تشکر از شهردار یکی از مناطق آیا بی احترامی به ذائقه شهروند نیست ؟آیا چهره شهر را به هم نمی ریزد؟! آیا وقت آن نرسیده که داعیه داران روشنفکری در برابر بدعت پیام تشکر برای یک مسئول به خاطر حضور در مراسم عزاداری سیدالشهدا موضعی اتخاذ کنند؟!

انتهای پیام/

 

برچسب ها: