سوریه در جنگ جهانی تروریسم علیه دمشق پیروز شده است

به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، سرلشکر علی مملوک مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور عصر امروز با امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، امنیتی و دفاعی ایران با سوریه و روسیه دیدار و درخصوص تحولات مهم […]

به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، سرلشکر علی مملوک مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور عصر امروز با امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، امنیتی و دفاعی ایران با سوریه و روسیه دیدار و درخصوص تحولات مهم این کشور و روندهای استمرار مبارزه با گروه های تروریستی گفتگو کردند.

دریابان شمخانی گفت: با تلاش های گسترده و فداکاری مردم، دولت و ارتش سوریه در سال های مبارزه با فتنه تروریسم در این کشور، سوریه در جنگ جهانی تروریسم علیه دمشق پیروز شده است.

وی بازگشت گروه های مسلح به میز مذاکره و پذیرش شروط آتش بس دولت را حاصل دستاوردها و پیروزی های میدانی به ویژه آزادسازی شهر راهبردی حلب دانست و افزود: با توجه به سوابق بد عهدی و نقض آتش بس در گذشته از جانب این گروه ها ، یگانه ضمانت پایبندی مسلحین به توافقات، حفظ اقتدار نظامی و تسلط بر تحرکات و فعالیت های آنان است.

دریابان شمخانی تاکید کرد: هر مسیر سیاسی و گفتگویی که به تضعیف حاکمیت دولت فراگیر و قانونی این کشور بر تمام سرزمین سوریه منجر شود و یا بخواهد بخشی از این سرزمین را در اختیار گروه های تروریستی و یا اشغال نظامی خارجی قرار بدهد خلاف منافع مردم، تهدیدی برای کشورهای منطقه و محکوم به شکست خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی آزادی حلب را نقطه عطفی در تحولات سیاسی- نظامی سوریه و معادلات قدرت در منطقه دانست و افزود: جنگ با گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره در سوریه ادامه خواهد داشت و گروه های مسلحی که ازجبهه تروریسم پیروی نمی کنند باید از فرصت آتش بس استفاده کنند و به میز مذاکره با دولت قانونی سوریه بازگردند.

وی یگانه مسیر بازگشت آرامش و امنیت به سوریه را مبارزه بی امان با تروریسم و تمرکز برگفتگوهای سوری-سوری برای دستیابی به توافقی ملی به منظور برگزاری انتخاباتی فراگیر دانست.

شمخانی با اشاره به تاثیر راهبردی پیروزی حلب بر شکست تروریست های جبهه النصره و جبهه حامی آن ها گفت: این مسئله علاوه بر خنثی کردن نقشه راه تجزیه منطقه که از جانب غربی ها پیگیری می شود ، اثبات کننده امکان پیروزی بر تروریست ها به شرط حفظ انسجام و هماهنگی در جبهه مقاومت است.

هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، امنیتی و دفاعی ایران با سوریه و روسیه افزود: اگر طرف های مقابل به پشتیبانی های مالی، فنی و تسلیحاتی از عناصر تروریستی پایان دهند در زمان کوتاهی آرامش به منطقه و به تبع آن کشورهای اروپایی نیز بازخواهد گشت و به جای سیل آوارگان، خشونت و تخریب میراث جهانی شاهد استقرار امنیت و دستیابی به آرمان محو کامل تروریسم خواهیم بود.

وی با محکوم کردن استفاده ابزاری از تروریسم برای پیشبرد اهداف سیاسی و منتسب کردن آن به دین حنیف اسلام به منظور توسعه اسلام هراسی و ایجاد تفرقه میان مسلمانان تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در سایه اختلافات و بحران امنیتی منطقه درحال گسترش سرکوب ها و تثبیت پروژه فلسطین زدایی است.

سرلشکر علی مملوک مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور نیز در این دیدار در سخنان جداگانه ای با ارائه گزارشی از تحولات میدانی و سیاسی اخیر و فرایند توافق آتش بس با معارضان مسلح تاکید کردند: مبارزه بی امان با عناصر داعش ، جبهه النصره و گروه های مرتبط با آنان در کنار پیگیری مسیرهای سیاسی ادامه خواهد یافت و دولت و ملت قهرمان سوریه اجازه تجزیه و تداوم حضور تروریست ها در این کشور و یا اشغال نظامی خارجی را نخواهند داد.