تاریخ: ۱۲:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
سخنگوی طرح رجیستری : برندهای مشمول رجیستری موبایل تا اواسط هفته معرفی می شوند

سخنگوی طرح رجیستری موبایل از اعلام نخستین برندهای مشمول این طرح تا اواسط هفته جاری خبر داد.

در حالی که قرار بود روز دوم آبان ماه برندهای اولیه مشمول اجرای طرح رجیستری موبایل اعلام شود، اما تاکنون این اسامی اعلام نشده است.

طرح رجیستری موبایل از ۲۸ مهرماه وارد فاز اجرایی شده است و بر اساس آن، پایش و مانیتورینگ وضعیت شبکه اپراتورهای موبایل با هدف ثبت و شناسایی آخرین شناسه‌های ترکیبی گوشی و سیم‌کارت که در شبکه مخابراتی کشور وارد شده است، در دستور کار قرار گرفت.

حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی طرح رجیستری موبایل با بیان اینکه همچنان در حال پایش شبکه و شناسایی گوشی‌های فعال در شبکه هستیم، خاطرنشان کرد: پایش و مانیتورینگ شبکه برای تمام گوشی‌های فعال در شبکه که در حال سرویس‌دهی هستند، صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم برای تعیین اولین برندهای مشمول اجرای طرح رجیستری صورت گرفته و اواسط هفته جاری قرار است که در یک نشست خبری، این اسامی اعلام عمومی شود.

دهقانی‌نیا در مورد برخی اخبار مبنی بر خارج شدن وزارت صنعت، معدن و تجارت از ستاد هماهنگی طرح رجیستری موبایل نیز گفت: این اخبار صحت ندارد و همچنان ستاد هماهنگی طرح رجیستری با حضور وزارت صنعت، گمرک، وزارت ارتباطات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا فعال و مشغول به کار است.

به گزارش مهر، پیش از این برخی اخبار از خارج شدن وزارت صنعت از ستاد هماهنگی و اجرای طرح رجیستری موبایل مطابق با گفته رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت خبر دادند./مهر

برچسب ها: