تاریخ: ۶:۰۱ :: ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
رویارویی پرسپولیس با گسترش فولاد در پیکاری دوجانبه/ بازگشت ویسی به شهر قهرمان

هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر که امروز (یکشنبه) با سه دیدار آغاز خواهد شد، فردا پیگیری می‌شود و به پایان می‌رسد، جایی که صدرنشین لیگ برتر، پرسپولیس به مصاف گسترش فولاد تبریز خواهد رفت و عبدالله ویسی، سرمربی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر با سپاهان راهی خوزستان می‌شود تا با استقلال خوزستان روبه‌رو شود. استقلال […]

هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر که امروز (یکشنبه) با سه دیدار آغاز خواهد شد، فردا پیگیری می‌شود و به پایان می‌رسد، جایی که صدرنشین لیگ برتر، پرسپولیس به مصاف گسترش فولاد تبریز خواهد رفت و عبدالله ویسی، سرمربی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر با سپاهان راهی خوزستان می‌شود تا با استقلال خوزستان روبه‌رو شود.
استقلال خوزستان ــ سپاهان اصفهان
عبدالله ویسی با سپاهان در دور رفت با استقلال خوزستان روبه‌رو شد که در اصفهان ۳ بر یک تیم سابقش را شکست داد. این بار هم رویارویی این مربی جوان با تیمی که خودش فصل گذشته موفق شد آن را به قهرمانی برساند، جذابیت دارد و چه‌بسا بازگشت به خوزستان این جذابیت را دوچندان می‌کند.
هواداران استقلال خوزستان با ویسی خاطرات خوشی دارند، اما شروع خاطرات تلخ این فصل‌شان با ویسی رقم خورد که در هفته سوم آبی‌پوشان خوزستانی را متحمل شکست سختی کرد. سیداکبر پورموسوی و شاگردانش در نیم‌فصل اول به‌دلیل مشکلات مالی روزهای خوبی را پشت سر نگذاشتند، اما با شروع نیم‌فصل دوم و به‌دلیل در پیش بودن بازی‌های آسیایی سعی کردند روند خود را تغییر بدهند.
پیروزی هفته گذشته مقابل استقلال در تهران می‌تواند آغاز خوبی برای بازگشت استقلال خوزستان به روزهای خوب فصل قبل باشد و شاید این بار کام شیرین خوزستانی‌ها با ویسی ادامه پیدا کند تا خاطرات تلخ نیم‌فصل را فراموش کنند. بازگشت ویسی به شهری که توانست در آن قهرمانی به دست بیاورد، جالب توجه است.
پدیده خراسان ــ نفت‌تهران
شکست نفت مقابل سپاهان در هفته گذشته باعث نخواهد شد که این تیم روند خوب نیم‌فصل اول را فراموش کند، اما حریف این هفته شاگردان علی دایی هم تیم دست و پا بسته‌ای نیست. پدیده در این فصل بازی‌های خوبی به نمایش گذاشت و شاید نتایج درخشانی کسب نکرد، اما حریف نزدیکی مقابل تیم‌های این فصل بوده است، تیمی که هفته گذشته هم در دربی مشهد به تساوی رسید و بدون شکست به بازی سخت با نفت رسیده است، نفتی که در دور رفت در تهران ۳ بر صفر از سد پدیده گذشته بود و شاگردان رضا مهاجری به‌دنبال جبران این نتیجه هستند تا بلکه در نیم‌فصل دوم جایگاه‌شان بهتر شود.
سایپا ــ سیاه‌جامگان مشهد
اینکه سایپا توانست پس از مدت‌ها ترمز ذوب‌آهن را بکشد و مقابل این تیم دروازه‌اش را بسته نگه دارد، نکته مثبتی برای این تیم است، با این حال شاگردان حسین فرکی نمی‌توانند به تساوی هفته گذشته مقابل ذوب‌آهن دلخوش کنند، چون این تیم هنوز در رتبه‌های انتهایی جدول قرار دارد و برای اینکه در هفته‌های پایانی کارش سخت نشود و جزو گزینه‌های سقوط نباشد، باید تا می‌تواند امتیاز جمع کند، به‌خصوص در دیدار این هفته مقابل سیاه‌جامگان که یکی از رقیبان مستقیم سایپا محسوب می‌شود و پیروزی در این دیدار می‌تواند رتبه نارنجی‌پوشان تهرانی را ارتقا بخشد.
ذوب‌آهن اصفهان ــ فولاد خوزستان
دو تیمی که در این فصل شباهت زیادی به هم دارند، ذوب‌آهن و فولاد هستند، تیم‌هایی که با مربیان و بازیکنان جوان شروع خوبی نداشتند، اما رفته رفته توانستند خود را به رتبه‌های بالای جدول برسانند. اکنون ذوب‌آهن با ۲۹ امتیاز رتبه سوم جدول را در اختیار دارد و فولاد ۲۳ امتیازی هشتم است، اما فاصله زیادی با تیم‌های بالادستی‌اش ندارد.
مسلماً شکست سنگین فولاد مقابل پرسپولیس در هفته گذشته شوک بزرگی به این تیم وارد کرد و آنها پس از این شوک باید به مصاف یک تیم سرسخت دیگر بروند، تیمی که تنها شکست این فصل پرسپولیس را ثبت کرده و با این شرایط نمی‌تواند حریف چندان سهلی برای فولاد باشد، با این حال ذوب‌آهن دنبال حفظ جایگاه خود در رتبه سوم جدول است تا اگر هفته‌ای پرسپولیس و تراکتورسازی دچار لغزش شدند، خودش را به آنها نزدیک‌تر کند. فولاد هم که خوب توانسته بود خودش را به بالای جدول برساند، برای اینکه دوباره به جمع بالانشین‌ها اضافه شود مجبور است در این بازی به پیروزی برسد.
پرسپولیس ــ گسترش فولاد تبریز
با روندی که پرسپولیس پیش گرفته، کمتر تیمی می‌تواند مقابل این تیم به پیروزی فکر کند و شاید کسب حداقل امتیاز اولین هدف حریفان سرخپوشان تهرانی باشد، با این حال در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست و همان‌طور که شاگردان برانکو فکر نمی‌کردند در هفته چهاردهم مقابل ذوب‌آهن شکست بخورند، این امکان وجود دارد آنها مقابل هر تیمی شکست دیگری متحمل شوند.
فعلاً که این روزها به کام بازیکنان پرسپولیس است و آنها پس از پیروزی پرگل ۳ بر صفر مقابل فولاد در اهواز، پرانرژی و پرروحیه هستند، فاصله‌شان با تراکتورسازی را هم به حد مطلوبی رسانده‌اند که حتی با شکست هم خیال‌شان از حفظ شدن جایگاه‌شان راحت باشد، اما قطعاً برانکو اجازه نمی‌دهد چنین روحیه‌ای بین بازیکنانش به وجود بیاید. شاید پس از پیروزی مقابل فولاد توقع از پرسپولیسی‌ها بالا رفته، اما از طرف دیگر شاید خود برانکو هم به تکرار نتیجه دیدار رفت مقابل گسترش فولاد راضی باشد، پیروزی یک بر صفر و با حداقل گل تا پرسپولیس به قدرتش در صدر جدول ادامه بدهد و فاصله‌اش را با تراکتورسازی حفظ کند.
سرخپوشان پایتخت این روزها در دو جبهه با تبریزی‌ها در حال دوئل و پیکار هستند؛ از یک سو، تراکتورسازی رقیب اصلی‌شان برای قهرمانی در این فصل بیانیه صادر می‌کند که بازی‌های دو تیم به‌صورت همزمان برگزار شود و از سوی دیگر گسترش فولاد خودش را آماده می‌کند تا با شکست احتمالی پرسپولیس به همشهری‌اش کمک کرده باشد، این موضوعی است که فراز کمالوند، سرمربی گسترش فولاد هم به آن اشاره کرده است و به‌صراحت اعلام کرده می‌خواهد با شکست پرسپولیس به کمک تراکتورسازی بیاید. با این شرایط به نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها پیکاری دوجانبه در پیش دارند و در صورت کسب پیروزی می‌توانند یک قدم دیگر به قهرمانی که هدف نهایی این فصل برانکو است، نزدیک شوند.
به گزارش تسنیم برنامه کامل بازی‌های هفته هجدهم لیگ برتر به‌شرح زیر است:
یکشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۹۵
ماشین‌سازی تبریز ــ صبای قم، ساعت ۱۴، ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز
پیکان ــ تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۵:۴۵، ورزشگاه شهدای شهر قدس
صنعت نفت آبادان ــ استقلال، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه تختی آبادان
دوشنبه، ۴ بهمن‌ماه ۹۵
استقلال خوزستان ــ سپاهان اصفهان، ساعت ۱۴:۴۵، ورزشگاه غدیر اهواز
پدیده خراسان ــ نفت تهران، ساعت ۱۴:۴۵، ورزشگاه ثامن مشهد
سایپا ــ سیاه‌جامگان مشهد، ساعت ۱۵، ورزشگاه پاس قوامین
ذوب‌آهن اصفهان ــ فولاد خوزستان، ساعت ۱۶:۴۰، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
پرسپولیس ــ گسترش فولاد تبریز، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه آزادی.
تسنیم
انتهای پیام/