در امتداد ایثار/ قهرمان نوجوان بسیجی، مدال طلای خود را به فرزند نخستین شهید مدافع حرم گیلان اهدا کرد

  اختصاصی/ گروه فرهنگی تاثیر- صبح امروز طی مراسمی به میزبانی ستاد کنگره شهدای گیلان، مهدی داوودی، دارنده مدال طلای مسابقات بین المللی آذربایجان در رشته کاراته، مدال ارزشمند خود را به علی علیزاده، فرزندامیررضا علیزاده، نخستین شهید مدافع حرم گیلانی، تقدیم کرد. در این مراسم که با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، […]

 img_5389-copy
اختصاصی/ گروه فرهنگی تاثیر- صبح امروز طی مراسمی به میزبانی ستاد کنگره شهدای گیلان، مهدی داوودی، دارنده مدال طلای مسابقات بین المللی آذربایجان در رشته کاراته، مدال ارزشمند خود را به علی علیزاده، فرزندامیررضا علیزاده، نخستین شهید مدافع حرم گیلانی، تقدیم کرد.
در این مراسم که با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، رییس ستاد کنگره شهدای استان، خانواده شهید علیزاده و مربی و خانواده مهدی داوودی برگزار شد، سرهنگ بایرامی طی سخنانی گفت: کسب مدال قهرمانی در رشته های ورزشی به خصوص برای نوجوانان کاری بسیار دشوار است، با این حال عمر قهرمانی ها کوتاه است و آنچه عمل یک ورزشکار را ماندگار می کند، منش پهلوانی اوست.
معاون هماهنگ کننده سپاه افزود: اقدام تحسین برانگیز مهدی داوودی حاکی از درایت، هوشمندی و روح بلند او دارد و بااین کار قهرمانی خود را محدود به زمان نکرد و افتخاری ماندگار را رقم زد.
بایرامی در انتها اظهار داشت: بنا به قول امام راحل، شهدا امامزادگان عشقند و هرآنکه می خواهد حیاتی جاوید بیابد ناگزیر است به شهدا متصل شود و مهدی داوودی عزیز نیز دراین مسیر گامی بزرگ برداشته است.
در ادامه مراسم، قهرمان گیلانی درقالب جملاتی کوتاه گفت: در عصر راحت طلبی، شهدای مدافع حرم از همه چیزشان گذشتند تا پاسدار حریم اهل بیت باشند و نگاه دشمن را از کشور دور کنند.
وی افزود:من از نسلی هستم که وصف ایثار شهدا را فقط شنیده بودم اما مدافعان حرم، روایت قهرمانی شهدای صدر اسلام و دفاع مقدس را جلوه ای تازه بخشیدند و نگذاشتند این مسیر بدون رهرو بماند.
داوودی هم چنین اضافه کرد: من به عنوان یک بسیجی ۱۱ساله تلاش می کنم تا در علم و دین و ورزش، آنقدر بدرخشم که فخر ایران و اسلام باشم و به پاس قدردانی از مقام شامخ شهدای حرم، مدال ناقابل خود را که به سختی و ناداوری در مسابقات بین المللی چهارجانبه آذربایجان کسب کردم،  به فرزند شهید علیزاده تقدیم می کنم.
علی علیزاده با تشکر از ورزشکار نوجوان گیلانی وی را قهرمانی واقعی نامید که مسیر و هدف شهدا را درک کرده و در این راه قدم نهاده است.
همسرشهید علیزاده با تبریک به پدر و مادر مهدی داوودی گفت: این که ایشان در چنین سنی با سیره و هدف شهدا آشنا شده  حکایت از روح بلند این عزیز دارد و امیدوار هستم ایشان در بالاترین پله های معنویت، ورزش و علم بدرخشد.
غلامحسین زرح، مربی مهدی داوودی نیز با تقدیر از اقدام این ورزشکار گیلانی و تاکید بر میدان سختی که ایشان موفق به کسب مدال شد اظهار داشت: بنده مدال طلای خود را که در سال ۲۰۱۶کسب کردم به پاس عمل ارزشمند این قهرمان نوجوان به وی تقدیم می کنم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها: ,