تاریخ: ۱۹:۱۴ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
استاندار گیلان: کم‌کاری مسئولان و مدیران را نباید به پای انقلاب و نظام گذاشت

استاندار گیلان با بیان اینکه کم‌کاری مسئولان و مدیران را نباید به پای انقلاب و نظام گذاشت گفت: انقلاب اسلامی ایران با جانفشانی و ایثار عده‌ کثیری از قهرمانان و تلاشگران اسلامی رقم خورده و متعلق به همه است.

مصطفی سالاری ظهر امروز در آیین بزرگداشت  “روز رشت” با اشاره به اینکه شهر رشت همواره شهر نخستین‌ها بوده است اظهار داشت: تاسیس نخستین کتابخانه و نخستین داروخانه از افتخارات ارزنده این شهر است.

استاندار گیلان با بیان اینکه رشت همواره باید ویژگی خلاق و تاسیس نخستین امکانات را در خود حفظ کند افزود: با توجه به فرهنگ و تمدن والای شهر رشت همواره باید در توسعه فرهنگ و امکانات این شهر از تمامی توان بهره برد و تنها به سابقه غنی فرهنگی شهر بسنده نکرد.

سالاری با تاکید بر اینکه ابراز نارضایتی و اعتراض جوانان شهر رشت به تاسی از فرهنگ ناب این سرزمین در مقایسه با سایر نقاط کشور متفاوت است گفت: در ابراز گلایه‌مندی و روش اعتراضات جوانان رشت شیوه متمدنانه حاکم است.

وی با اشاره به اینکه با همدلی و وفاق تمامی مسئولان باید در راستای رفع معضلات و مشکلات موجود گام برداشت گفت: همکاری و همدلی سمن‌ها، نخبگان و اندیشمندان جامعه امروز در پیشرفت و برون رفت از مشکلات نقش به‌سزایی را ایفا می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه کم‌کاری مسئولان و مدیران را نباید به پای انقلاب و نظام حساب کرد افزود: انقلاب اسلامی ایران با جانفشانی و ایثار عده‌ کثیری از قهرمانان و تلاشگران اسلامی رقم خورد و این انقلاب متعلق به همه است.

سالاری با بیان اینکه بیان شکوه و عظمت کاذب و بیش از حد افراد را در جامعه موجب انحراف و عدم کارایی می‌شود تصریح کرد: گاه افراد تصور می‌کنند با بیان انتقاد و نقاط ضعف آنها از سوی مردم هیبت و جلال کاری کاهش می‌بابد اما این دیدگاهی نادرست است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان در قبال مردم موظف به اقدامات مطلوب هستند و دسترسی آسان مردم به مدیران یک تکلیف است خاطرنشان کرد: مردم باید پاسخ و حل مشکلات و معضلات خود را با کارآمدی مسئولان و مدیران در جامعه دریافت کنند.

استاندار گیلان تمامی جوانان و مردم ایران را دوستداران انقلاب و اهداف انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: گوش‌ فرا دادن به اعتراضات و مشکلات جوانان همانند یک تکلیف و وظیفه برای مسئولان است  زیرا مردم کارفرمای مسئولان هستند.

سالاری با اشاره به اینکه با خدمت صادقانه به مردم باید اعتماد را در جامعه فراگیر کرد و جایگاه ویژه‌ای را در جامعه برای جوانان تعریف کرد گفت: رسانه‌ها می‌توانند در ایجاد اعتماد مردم به مسئولان اثرگذار بوده و به طور مطلوب مطالبات جوانان را منعکس کنند.

وی با تاکید بر اینکه آمار تورم و بیکاری  بیانگر ایجاد دست‌انداز‌ها و موانع مختلف در توسعه و رفاه کشور است بیان کرد: در راستای ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری تمامی مسئولان و مدیران در جامعه موظف به همکاری و بسترسازی هستند‌.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه ایجاد موانع در مقابل سرمایه‌گذار افزایش نرخ بیکاری در جامعه را به دنبال دارد تصریح کرد: تمامی مسئولان و مدیران استان موظف به شنیدن گلایه‌ها و مشکلات مردم هستند و این امر یک وظیفه در قبال مردم محسوب می‌شود.

سالاری وظیفه مسئولان در قبال مردم و جوانان را سنگین عنوان کرد و با بیان اینکه صیانت از منافع ملی با محوریت جوانان امکان‌پذیر است گفت: عدم کارآمدی و توجه به جوانان در جامعه امروز موجب دخالت و خرسندی دشمنان غربی می‌شود.

وی منیت‌ها و دیوارکشی‌های جناحی و سیاسی را موجب عدم رسیدگی مطلوب به جوانان و جامعه دانست و با بیان اینکه حافظت از منافع ملی در تمامی عرصه‌ها همواره باید مد نظر قرار گیرد گفت: با همکاری و مشارکت مردم در برقراری آرامش و امنیت  باید به شیوه‌ای درست در راستای توسعه جامعه پیش‌ رویم و بدون تعارف خدمتگزار مردم باشیم./تسنیم

برچسب ها: