آژانس: ایران ۱۱ تن آب سنگین خود را به خارج منتقل کرده است

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: یک دیپلمات با استناد به یک گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران ۱۱ تن از آب سنگین خود را به منظور پایبندی به توافق هسته‌ای (برجام) به خارج از کشور منتقل کرده است. این گزارش به یک بیانیه ماه گذشته ایران در خصوص انتقال آب […]

e6skpp1j
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: یک دیپلمات با استناد به یک گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران ۱۱ تن از آب سنگین خود را به منظور پایبندی به توافق هسته‌ای (برجام) به خارج از کشور منتقل کرده است.
این گزارش به یک بیانیه ماه گذشته ایران در خصوص انتقال آب سنگین به عمان اشاره کرده اما آن را به عنوان مقصد معرفی نکرده است.
آژانس در گزارش ماه گذشته خود اعلام کرده بود ذخیره آب سنگین ایران برای دومین بار از ۱۳۰ تن بیشتر شده و نگرانی خود را از این موضوع به تهران منتقل کرده است.
دیپلمات مذکور به گزارشی پنج پاراگرافی از آژانس که خطاب به اعضاست اشاره کرده و بر اساس آن می گوید: در ششم دسامبر [امروز سه شنبه] آژانس انتقال مقدار ۱۱ تن آب سنگین هسته‌ای به خارج از ایران را تایید کرد.
در ادامه این گزارش با بیان اینکه ایران به آژانس اعلام کرده عملیات انتقال به خارج در تاریخ ۱۹ نوامبر صورت گرفته آمده است: با انتقال این مقدار آب سنگین به خارج، ذخیره آب سنگین به زیر ۱۳۰ تن رسیده است.
برچسب ها: