آخرین جزییات از انفجار معدن زغال سنگ

در پی انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر ظهر چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ، ۳۵ تن در داخل تونل محبوس شدند که تاکنون پیکر ۲۲ تن پیدا و ۲۱ تن احراز هویت  شده اند. گفتنی است براساس آمار های رسمی این حادثه ۷۲ مصدوم داشته است که برخی به صورت سرپایی مداوا و تعدادی نیز به مراکز […]

در پی انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر ظهر چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ، ۳۵ تن در داخل تونل محبوس شدند که تاکنون پیکر ۲۲ تن پیدا و ۲۱ تن احراز هویت  شده اند.

گفتنی است براساس آمار های رسمی این حادثه ۷۲ مصدوم داشته است که برخی به صورت سرپایی مداوا و تعدادی نیز به مراکز درمانی منتقل که بستری یا پس از مداوا ترخیص شدند.

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در فاصله ۹۰ کیلومتری شرق گرگان مرکز گلستان بر اثر افزایش گاز متان داخل آن منفجر شد و همچنان عملیات امداد و نجات و هوادهی برای دسترسی به عمق تونل و مشخص شدن وضعیت سایر افراد محبوس شده ،ادامه دارد.
رییس اورژانس کشور گفت:شمار جانباختگان حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر به ۲۶ نفر رسید.مروتی معاون عمرانی استاندار گلستان هم گفت:تا کنون پیکر ۲۱ معدنچی از معدن خارج شده است . تلاش گروه های امدادی برای خارج کردن محبوس شدگان در معدن آزاد شهر همچنان ادامه دارد.وجود گاز و احتمال ریزش امدادرسانی را قدری مشکل کرده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: تلاش برای یافتن ۱۳ معدنچی ادامه دارد و یافتن ۶ پیکر جدید صحت ندارد.
نماینده مردم کلاله، مینودشت، گالیکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است موضوع اصلی مجلس شورای اسلامی در این هفته پرداختن به موضوع حادثه معدن یورت آزادشهر باشد.
 مدیر‌عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت:ربات امدادگر به تنهایی کار بازگشایی را انجام نمی‎دهد اما با این حال برای معدن یورت آزادشهر قابل استفاده نیست.
رئیس هیات اعزامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: میزان برخورداری کارگران از ایمنی کافی، بیمه و رعایت استانداردهای لازم از سوی متولی و کارفرما به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: عملیات امداد رسانی تا پیدا شدن تمام پیکرها ادامه دارد و احتمال اینکه تمام پیکرها پیدا نشود صفر است.
معاون استاندار گلستان گفت: برای رسیدن به نقطه اصلی انفجار معدن، ۱۴۰ متر دیگر باید آوار برداری شود.
معاون استاندار گلستان عمدی و ساختگی بودن حادثه معدن زغال سنگ را تکذیب کرد.
مردم گلستان امروز هم با ۲ معدن چی دیگر وداع کردند.