تاریخ: ۸:۳۲ :: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
آب هست، لیاقت کم است! / روایت اندوهناک هدر رفت آب آشامیدنی در استان گیلان+عکس و فیلم

گروه اجتماعی تاثیر/ حتما شما هم شنیده اید که طبق آمارهای رسمی و به اعتقاد کارشناسان، ایران درآستانه بحران آب به سرمی برد و طی سال های آینده تامین آب به یکی از بزرگ ترین چالش های کشوردربسیاری ازاستان ها، شهرها ومناطق تبدیل خواهد شد. اگرچه بحران بی آبی برای مردم شمال کشور کمی غیر […]

گروه اجتماعی تاثیر/ حتما شما هم شنیده اید که طبق آمارهای رسمی و به اعتقاد کارشناسان، ایران درآستانه بحران آب به سرمی برد و طی سال های آینده تامین آب به یکی از بزرگ ترین چالش های کشوردربسیاری ازاستان ها، شهرها ومناطق تبدیل خواهد شد.
اگرچه بحران بی آبی برای مردم شمال کشور کمی غیر واقعی متصور می شود اما نبود آب اشامیدنی سالم و پناه بردن مردم به چشمه های طبیعی در سال های اخیر شاید زنگ خطری باشد تا اهالی شهرهای شمالی نیز با مفهوم ” آب هست،ولی کم است” آشناتر شوند!
در حالی که در بسیاری از شهرهای جنونی ایران آب سالم و قابل شرب به رویایی دیرو دور تبدیل شده اما در سایه غفلت مسئولین، بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی در استان گیلان حیف و میل می شود!
یکی از اهالی روستای اسلام آباد بخش سنگر روز گذشته با ارسال عکس و فیلم واقعه دلخراشی را به اطلاع رساند که سندی دیگر بر این ادعاست که آب هست ولی مفت هدر می رود!

صرف نظر از هزینه تصفیه و لوله کشی و انتقال آن به منازل مسکونی، هدر رفت آب قابل شرب آن هم در مقیاس چندین هزار لیتر در طول روز این سوال را در ذهن می پروراند که مسئولین این روستا  و مدیران آب روستایی دقیقا کجایند؟!
مدت هاست که  حجم عظیمی از آب تصفیه شده براثر شکستگی لوله انتقال آب در روستای اسلام آباد بخش سنگر هدر می رود و لابد برای جبران خسارت،  این مردم اند که باید در قالب قبض های نجومی تاوان بی تدبیری مسئولین را بدهند!
امیدوار هستیم متولیان امر پاسخ قانع کننده ای در برابر حراج منابع طبیعی داشته باشند.